Néhány évvel ezelőtt forgószélként söprőt végig az Ombre és Balayage hajfesés őrület a divatmagazinokban.
A legismertebb Hollywood-i színésznők, filmsztárok és énekesnők kedvenc melírja lett pillanatok alatt.
Nem csoda, hogy a világot jelentő deszkákon kívül is rengeteg nő szeretett bele a korszakalkotó, eddig nem igen látott színátmenetekbe.
Nem csoda, hogy a mai napig sokan akarnak Ombre hajfestést.
Nem kellet sokat várni az újabb őrületre a hajfestési technikák körében: az ombre mellett a balayage is megkezdte térhódítását.
De vajon mi is a különbség az Ombre és a Balayage között?
Sokan szinonimaként használják, pedig két nagyon különböző dologról beszélünk.
Te tudod pontosan, hogy melyik-melyik? Netán cikinek érezted eddig megkérdezni?
Érdemes tovább olvasni hiszen nemcsak a fogalmakat tesszük tisztába de azt is megtudhatod, hogy hozzád melyik passzolna a leginkább konkrét frizuraötletekkel segítve a választást.
Ombre és Balayage, de mit is jelentenek?
Balayage – a Technika
A tévhit ellenére valójában nem a hajszínre, hanem magára a melírozási technikára utal a kifejezés.
A hagyományos – fóliás- melír helyett a fodrász szabad kézzel, ecsettel végzett sepregető mozdulatokkal viszik fel a festéket a hajra.
A szabadkezes mozdulatoknak köszönhetően hihetetlenül lágy, árnyalatnyi színkülönbségeket lehet belecsempészni a tincsekbe.
Ennek az eljárásnak az egyik nagy előnye, hogy sokkal természetesebb végeredményt lehet elérni, mint a hagyományos fóliás technikával.
A Balayage satírt akár a rövidebb – állig vagy vállig érő – hajon is bátran ki lehet próbálni, hiszen gyönyörű keretet ad az arcnak.
Hosszabb hajon mégdúsabbnak és élettel telibbnek mutatja a frizurát.
Ombre – a Színátmenet
A fontos különbség viszont az, hogy ez nem egy satírozási technika, hanem csak annyit jelent, hogy a megfestett hajon megjelenik a sokak által ismert fokozatos színátmenet.
A legtöbb esetben a haj töve sötéteb marad, míg a haj vége felé haladva fokozatosan világosabb árnyalatok következnek.
A színátment visszafelé is lehetséges, ez nem más mint a fordított ombre.
A színátmenetet ellehet a hagyományos fóliás melírral és a balayage technikával is készíteni.
Balayage technika nagyobb tapasztalatot igényel a fodrászodtól, de ha jó kezekbe kerülsz akkor sokkal természetesebb és lágyabb lesz az összhatás, mint a fóliás módszernél.
Röviden tehát: míg a Balayage egy szabadkezes melírozási technika, az Ombre magát a színátmenetet jelenti.
Mikor válaszd az Ombre-t?
Egy profi fodrász által elkészített színátmenet bármilyen hajszínt képes feldobni.
Az alapszín a középszőkétől a sötétbarnáig, feketéig bármi lehet.
Az igazán látványos hatásért érdemes legalább vállig vagy hátközépig növeszteni a hajadat, így gyönyörűen el lehet nyújtani a színátmenetet.
Csak ritkán kell menni festetni
Amennyiben a hajtőnél meghagyod az alaphajszínedet és azt kezdi a fodrászod fokozatosan világosítani akkor az ombre egy rendkívül gazdaságos és kevés törődést igénylő megoldás lehet.
Nem kell félned a lenövéstől, hiszen ha nő is pár centit a hajad, nem történik katasztrófa, csupán a színátment kicsit később fog kezdődni.
Éppen ezért jó választás lehet elfoglalt üzletasszonyoknak, kisgyermekes anyukáknak, vagy bárkinek, akinek az élete kicsit hektikusabb és nem tud 6 hetente tőfestésre járni, mégis egy magabiztos, vonzó megjelenést szeretne.
Akár gyermekvárás előtt is jó ötlet lehet egy olyan ombre ahol megmarad a saját hajszíned a hajtőnél, hiszen így nem érintkezik semmilyen kemikália a fejbőröddel.
Sok kismama számára is jó választás, még akkor is ha a terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban egyébként aggályaid vannak.
További védelmet nyújt, ha ammóniamentes hajfestékkel festik be a hajad.
Én a Kevin Murphy méz alapú festékeit ajánlom, ezek sheavajat és csipkebogyókivonatot tartalmaznak.
Mikor válaszd a Balayage-t?
A balayage festés akár egészen rövid frizuráknál is jól működhet, hiszen a napszítta hatást nemcsak a hajvégek világosításával, hanem az arc körüli kisebb tincsek felvilágosításával is el lehet érni.
A balayage technika lényege a természetesség, ezért érdemes az alap hajszínedtől maximum 2-3 árnyalattal eltérő hajszínt választanod hozzá.
Népszerű kombinációk a középbarna – sötétszőke, sötétbarna – világos barna, sötétszőke – világos szőke vagy éppen a fekete – világos barna is.
A színek kiválasztásánál mindenképpen vedd figyelembe, hogy a bőröd alaptónusa meleg vagy hideg, illetve, hogy milyen hajszínek illenek hozzád. Egy profi fodrász ennek eldöntésében is a segítségedre lesz.
A balayage festés egy picit több karbantartást igényel, mint az ombre, ezért akkor ajánlom, ha van lehetőséged rendszeresen fodrászhoz járni a színek felfrissítésére.
Hogy minél tovább megőrizd hajad élénk és friss jellegét a festés után, használj ammónia és parabénmentes termékeket és kerüld el a leggyakoribb hajápolási hibákat!
7 Ombre színátmenetes frizuraötlet
A kifinomult szőke
A Barna csábító
A Vörös démon
Az Extravagáns
Long bob verzió
A hátközépig érő
Hosszú hajon
7 inspiráló Balayage festés
Napszítta szőke
Titokzatos Barna
Az igéző vörös
Extravagáns
Rövid hajon is jól mutat
Long bob balayage
Hátközépig érő balayage
A hosszú haj rejtelmei
Neked melyik Ombre melír tetszik a legjobban?