Az elmúlt években sok új melírtechnikáról hallhattál. Először jött az , majd a és innentől beindult az őrület és nem volt megállás. Ma már a fodrászmesterek kreativitásának köszönhetően a legkülönfélébb technikák és színek, átmenetek közül válogathatunk.
Ennyi változattal nem csoda, ha néha kicsit belezavarodik az ember, nem könnyű kihámozni melyik mit is takar pontosan.
A közhiedelemmel ellentétben nemcsak azért érdemes tisztában lenni a legújabb melír technikákkal, hogy ész nélkül utánozzuk a folyton megjelenő és leköszönő trendeket.
Éppen ellenkezőleg, a számos eltérő hajfestési és színezési technikának köszönhetően napjainkban már bárki megtalálhatja a hozzá legjobban illő stílust. A visszafogott irodai megjelenéstől elkezdve az elfoglalt anyukákon át az extravagánsabb külsőre vágyó hölgyekig mindenki számára akad olyan melírtechnika, amely nemcsak az egyéniségedhez hanem az életstílusához is tökéletesen passzol.
Ombre – Egy átmenetes világ
Az Ombre-ról már valószínűleg te is hallottál, hiszen évek óta az egyik legkedveltebb melírtechnika.
Az „Ombre” szó francia eredetű és árnyékot, árnyékolást jelent. A technika lényege, hogy felülről-lefele haladva egyre világosabb árnyalatra festi a fodrász a hajad.
A fokozatos átmenettel esztétikus, természetes hatást lehet elérni, ráadásul, ha a hajtövedet a természetes hajszínedhez hasonló színre festeted, akkor még pénzt is spórolsz, hiszen ritkán kell menned frissítőfestésekre.
Természetesen különleges, feltűnő színekkel is kérhetsz ombre festést.
Fordított Ombre – Fordítsuk meg
A fordított ombre egy hazánkban még nem igazán elterjedt stílus, pedig külföldön sok sztár régóta választja előszeretettel. Ha már unod a hagyományos ombre-t, ezzel a kis csavarral újra izgalmat csempészhetsz a tincseidbe!
Sombre – Most jöttem a tengerpartról
A sombre tulajdonképpen egy visszafogottabb színátmenetes ombre. A világosabb és a legsötétebb szekciók között csak néhány árnyalatnyi a különbség, itt a hangsúly a fokozatosságon és a természetességen van.
Bár a napsütötte barnaságot és a kipihentséget nem képes visszaadni, a sombre-val egész évben kicsit úgy érezheted magad, mintha csak most jöttél volna vissza az Adriáról.
Bronde – Barna és Szőke: a két világ legjava
Az angol „brown” azaz barna és „blonde” vagyis szőke szavak összevonásaként született a Bronde kifejezés. Barna és szőke elemeket ötvöz, igazán smooth és természetes lesz az összhatás.
Ha még a sombre-t is túl feltűnőnek találod, a bronde a tökéletes választás. Szintén jól jöhet, ha régóta szőkíted a hajad és szeretnél egy kis pihenőt tartani.
Ronze – Rézvörös és Bronz
A „Ronze” melírnál szőke helyett vöröset kevernek a barna hajszín mellé.
Balayage – Szabad kézzel
Ha már a különleges melírozási technikákról beszélünk, természetesen nem mehetünk el szó nélkül a Balayage mellett sem.
A „Balayage” francia szó, sepregetést jelent és tulajdonképpen magára a festési technikára utal.
Balayage festésnél a fodrászok nem használnak fóliát, hanem szabad kézzel, az ecsetükkel végrehajtott sepregető mozdulatokkal viszik fel a festéket a hajra.
A Balayage-nál az átmeneteken és a természetességen van a hangsúly. A szabadkezes, ecsetes sepregetéssel precízen képes a fodrász szabályozni az árnyalatok mélységét.
Bár a köznyelvben a legtöbben a színátmenetes festést értik a Balayage alatt, ugyanakkor szakmai szempontból csupán a fent említett „szabadkezes” technikát jelenti. Ne tévesszen meg tehát az elnevezés, egy Ombre hajfestés is készülhet Balayage technikával de akár fóliával is.
Flamboyage –A leggyönyörűbb melír?
A Flamboyage az Ombre és a Balayage ötvözéséből született. A Flamboyage mindkét stílus előnyeit magában hordozza. Egyrészt a hajvégek felé haladva fokozatosan világosabb árnyalatok következnek, másrészt a fejtetőről indulva hosszanti irányban is váltakoznak a sötétebb és világosabb árnyalatok.
Fallayage – Itt az ősz, itt van újra
A Fallayage szó a „fall” vagyis ősz és a Balayage szavak keresztezéséből született. Ha ősszel már nem szeretnéd a tipikus szőkés, napszítta hatását látni a frizurádon, próbáld ki a Fallayage-t, itt a szőke melírcsíkok helyett rezes-vöröses árnyalatokat kombinál a fodrász.
Karamel Balayage
A karamell Balayage a nevéhez híven a karamellt idéző színekből összeállított Balayage frizura, amely a Fallayage mellett kiváló őszi alternatívát kínál a sima szőke Balayage-ra. Ha meleg bőrtónusod van, egy aranyló karamell Balayage különösen kiemeli a természetes szépségedet.
Copacabana – Az igazi beach look
A Copacabana melírnál a jelszó a természetesség! Az alapszíntől éppen csak eltérő melírcsíkok igazi napsütötte, tengerparti életérzést kölcsönöznek a frizurádnak.
Tiger’s Eye
A tigrisszem féldrágakő inspirálta ezt a lélegzetelállító variációt, melynél a csokoládébarna és karamellszín váltakozik. Az aranyszőke és a karamellszőke mellett egyáltalán nem kapnak helyet a hidegebb szőke árnyalatok, mint a hamuszőke vagy a platinaszőke.
Lived-In Color
A Lived-In Color stílusú hajfestésnél a haj az Ombre-nál megszokott módon fentről lefelé világosodik, legtöbbszőr fóliás módszerrel készítjük. Finom, visszafogott, a természetes hajszínedhez igazodó árnyalatokkal festjük meg a hajad, úgy hogy az átmenetek szinte láthatatlanok maradnak.
A Lived-In tökéletes választás lehet akkor, ha tudod, hogy most egy ideig nem tudsz majd fodrászhoz menni: amennyiben a természetes hajszínedhez hasonló árnyalatokat visszük fel és nem őszülsz számottevő mértékben, akkor akár fél évet is kihúzhatsz ismétlő hajfestés nélkül.
Hajkontúr
A sminkelés világából valószínűleg ismerősen cseng a kontúrozás fogalma. Mit jelent ez a hajfestésben? Tulajdonképpen ugyanazt, a világos és sötét árnyalatok váltakozásával mélységet lehet „rajzolni” a hajnak, amivel ki lehet emelni az arcot.
Babylights
A Babylights melírozási technikánál a kisgyermekek és babák hajszínéhez hasonlóan, a hajtő közelében néhány különálló tincset világosabbra festünk, mintha csak a nap szívta volna ki őket.
Écaille
Az „Écaille” szó franciául teknőspáncélt jelent. A sötét és világos árnyalatok váltogatásával nemcsak a hajtőtől a hajvégekig világosodó hatást lehet elérni, hanem a teknős páncéljára jellemző oldalmintázatot is létre lehet hozni.
Fénycsík
Más néven aura coloring, angolul splashlight. A hajba egy vízszintes, világosabb szekció kerül, amely a fény megcsillanását imitálja a hajon. Ennek az optikai illúziónak köszönhetően olyan hatást érhetsz el, mintha állandóan egy fénysugár világítaná meg a hajadat. Nem rossz trükk.
Pixel
A Pixel hajfestési stílusnál a haj apró részleteit festik be különböző színekre, ezek a színes négyzetek pedig szinte pixelszerűén rendeződnek el a hajon.
Colormelt
A Colormelt hajfestésnél igazán szabadjára engedheted a kreativitásodat és a fantáziádat. Az Ombre-nál megszokott módon itt is a hajvégek irányába fokozatosan világosodik a haj, a többi részletnek azonban csak a képzeleted szabhat határt.
Pinwheel
A „Pinwheel” magyarul szélkereket vagy papírforgót jelent. A színes hajtincsek váltakozása a hajon a szélkerékhez hasonlóan követi egymást.
Színes Pasztell
A színes vagy más néven szivárványos pasztell frizura a természetes és az extrém megjelenést ötvözi egymással. A halvány, pasztell színek szinte beleolvadnak a világos szőkébe.
Rózsaszín árnyalatok
A mélyebb, sötétebb rózsaszín árnyalatok nemcsak tovább tartanak a hajadban, hanem extravagáns megjelenést is biztosítanak.
Crownlight coloring
Akár az Ombre ellentétének is nevezhetnénk a Crownlight Coloring-ot. A „crown” a fejtetőre utal, vagyis a feltűnő, élénk színeket a hajtövek közelébe visszük fel ennél a melír technikánál.
Bordótól a vörösig
Az Ombre extravagáns újragondolása, pirosas, vöröses árnyalatok használatával.
Blorange – Narancs és szőke
A Blorange az egyik legfrissebb trend a melír technikák körében. Alapvetően az Ombre és Balayage technikákra épít egy kis csavarral, a nevéhez híven narancsos szőke és vörös árnyalatokat viszünk a frizurába.
Denim Blue – Farmerkék
Egy másik Ombre ihlette kreáció, kék színnel kombinálva. Főleg sötétebb alaphajszínnel igazán mutatós, a hajvég színe pedig lehet égkék, királykék, mentakék vagy a névnek megfelelő farmerkék.
Granny – A Szűrke ki tudja hány árnyalata
A szürke hajszín őrülten divatos lett az elmúlt években! Ha te is szeretnéd kipróbálni, természetesen nem kell megvárnod, amíg az idő vasfoga valóban ősz hajszálakat csempésszen a hajadba.
Remélem hasznosnak találtad ezt az összefoglalót, ami segített eligazodni a melírtechnikák tengernyi típusa között. Egy biztos: ma már bárki találhat kedvére valót a hajfestési stílusok között, szakképzett fodrásszal pedig a megvalósítás is gyerekjáték lesz!